43
BILGISAYAR

Bilgisayar Bilişim Fakültesi

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, 1980 yılında Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde kurulan Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ile başlamıştır. Çağın gereklerine daha uygun bir eğitim verebilmek amacıyla, 1997 yılında Bilgisayar Mühendisliği aynı fakültenin bir bölümü olarak yeniden yapılanmıştır. 2010 yılında Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi'nin kurulmasıyla ilgili program ve bölümler yeni fakülteye aktarılmıştır.

Fakültede, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri Mühendisliğini (UOLP) olmak üzere 2 program bulunmaktadır.

FAKÜLTE WEB SAYFASI    Fakülte Tanıtım Kitapçığı


 

 • 2018 Kontenjanı: 145
 • Profesör Sayısı: 7
 • Doçent Sayısı: 9
 • Dr. Öğr. Üyesi Sayısı: 9
 • Öğr. Gör. Sayısı: 3
 • Araş. Gör. Sayısı: 18

Bilgisayar Bilişim Fakültesi Programları

 • Bilgisayar Mühendisliği (%100 İngilizce)

  ABET akreditasyonu bulunan Bilgisayar Mühendisliği Programı, otomatik kontrol düzenleri, ölçme ve enstrümantasyon, robotik, bilgisayarlar, bilgisayar ağları ve iletişim sistemleri, bilgisayar destekli tasarım ve yazılım uygulamaları üzerine eğitim vermekte ve araştırma yapmaktadır.

  Bu programda dijitalleşen dünyadaki gelişmeleri takip ederek uygulamaya geçirmeyi ve Türkiye’ nin teknoloji üreten ve bilişim alanında ihracatçı ülke olmasını sağlayacak nitelikli bilgisayar mühendisleri yetiştirilmektedir.

  (%100 İNGİLİZCE) Ders planı için tıklayınız.

  AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

  BILG_MUH
 • Bilişim Sistemleri Mühendisliği (UOLP - SUNY Binghamton)

  Bu program İstanbul Teknik Üniversitesi ile SUNY-Binghamton arasında yıl paylaşımı esasına dayalı bir uluslararası ortak lisans programıdır.

  Programa kaydolan öğrenciler, öğrenimlerinin 1. ve 3. Yıllarını üniversitemizde 2. ve 4. yıllarını ise ABD’ de geçirirler. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler İstanbul Teknik Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Programı Lisans diploması ve SUNY-Binghamton Bilişim Sistemleri Mühendisliği Programı Lisans diplomasını birlikte alırlar.

  Ders planı için tıklayınız.

  AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

  BILISIM_SISTEMLERI